Dlaždiče
Zdroj: https://en.wikipedia.org/wiki/Tile#/media/File:Cyprus_floor_tile.jpg

Dlaždiče

Dlaždice je vyrobený kus odolného materiálu, jako je keramika, kamene, kovu, nebo dokonce skla, obvykle používaného pro zakrytí střechy, podlahy, stěny, sprchy, nebo jiné předměty, jako je stolů. Alternativně dlaždice někdy může odkazovat na podobných jednotek, vyrobených z lehkých materiálů, jako je perlit, dřeva a minerální vlny, obvykle používaného pro stěn a stropů aplikací. V jiném smyslu, dlaždice je konstrukce dlaždice nebo podobný předmět, například obdélníkové přepážkách používané při hraní her (viz dlaždice založené na hru). Slovo je odvozeno z francouzského slova Tuilé, který je zase z latinského slova tegula, znamenat střešní tašku složenou z pálené hlíny.

Dlaždice jsou často používány k vytvoření stěn a podlahových krytin, a může sahat od jednoduchých čtvercové dlaždice až po složité mozaiky. Dlaždice jsou nejčastěji vyrobeny z keramiky, zpravidla prosklené pro vnitřní použití a neglazované pro střešní krytiny, ale jiné materiály jsou také běžně používané, jako je sklo, korek, betonu a dalších kompozitních materiálů a kamene. Obklady kámen je typicky mramor, onyx, žula nebo břidlice. Tenčí dlažba může být použit na stěny než na podlahy, které vyžadují odolnější povrchy odolávající dopadům.

Modré turecké dlaždice
Dekorativní tilework nebo dlaždice umění je třeba odlišovat od mozaiky, kde se tvoří z velkých počtech malé nepravidelně umístěného tesserae, každý z jedné barvy, obvykle ze skla nebo někdy keramika nebo kámen.

zdroj: https://en.wikipedia.org/wiki/Tile